עשיתם החלטה נכונה כי בחודשים הבאים אתם הולכים לשנות את גורלכם ואת גורל המשפחה שלכם.
הקורס הזה יאפשר לכם ללמוד איך לחיות בצורה מאוזנת ונכונה אבל לפני שיוצאים לדרך.

 

כמה נקודות חשובות:

  • אתם צריכים רצון- כלומר לרצות לעשות את השינוי, זה לא משנה כמה אפטפט כאן, אם לא תבצעו את הפעולות, שום דבר לא יקרה.
  • אתגר- הדרך לחיים מאוזנים ונכונים רצופה באתגרים, זה חלק מהחיים אין כאן גלולת קסם, בהתחלה תצטרכו לעבוד קשה "כל ההתחלות קשות"
  • שינויים- תהיו פתוחים לשינויים בהרגלים, אתם תגלו על עצמכם דברים חדשים שלא הכרתם ושהעדפתם להדחיק. הפעם לא מתחמקים, הפעם משנים הרגלים ויוצאים מקיבעונות.
  • פרטנרים- אם יש לכם שותפים להחלטות הכלכליות, חשוב לשתף גם אותם כדי שהתהליך יהיה קל ויעיל. זה המפתח להצלחה כדי שתוכלו לבנות ביחד בית יציב ואיתן.

אם תבצעו את ארבעת הנקודות האלה, אתם כבר בחצי הדרך לחיים מאוזנים ונכונים.

 

אז מה הולך להיות בקורס?

בשלב הראשון– כדי להכיר לעומק את המצב הכלכלי שלנו כמו הוצאות, הכנסות, חובות וחסכונות, נלמד איזה נתונים נאסוף ואיך להשיג אותם.

תכינו לכם קלסר עם חוצצים כי בחלק הזה חשוב מאוד להיות מסודרים.

 

בשלב השני– נרכז את כל אותם הנתונים בצורה מסודרת בטפסים ממוחשבים כדי לקבל תמונה בצורה בהירה יותר. אגב נתעד גם את אותן הוצאות שלא גלויות לנו כמו הוצאות שאתם משלמים עליהם במזומן.

שני החלקים הראשונים הם החלקים הכי סיזיפיים וחשובים, חשוב להיות מדויקים באיסוף המידע ולא לחפף במיוחד כשמבצעים את הפעולות אלו אחת ל… אם בכלל. לכן חשוב להשקיע עבודה.

 

בשלב השלישי– אחרי שעומדים לרשותנו כל הנתונים, נתחיל במציאת פתרונות כדי להגיע לאיזון  מלא בין ההוצאות להכנסות ולראות בהמשך איך אפשר להתחיל לכסות את החובות.

בחלק הזה תבנו תקציב שבו תקבעו את סדרי העדיפויות שלכם כלומר מאיזה סעיפים תתחילו לצמצם את ההוצאות ולהגדיר סכום חדש שלפיו תתנהלו בשנה הקרובה.

בניגוד לסעיף הוצאות ששם אנחנו דואגים לצמצם, נחשוב איך להגדיל את סעיף ההכנסות שלנו.

 

בשלב הרביעי-  אחרי שבנינו את התקציב במטרה להגיע לאיזון, נבצע בקרה אחת לחודש כדי לוודא שאתם עומדים בתקציב.

 

שלב חמישי- לאחר שבנינו תקציב ורואים שהוא מאוזן, נתחיל להסתכל לכיוון כיסוי החובות או להסדיר אותם מחדש, כלומר להוזיל מעלויות שלהן כדי שלא ימשיכו לנגוס מההכנסות שלנו.

אם אין לכם חובות, אתם יכולים לדלג לשלב שישי.

 

שלב שישי– זהו השלב האחרון והחשוב בתהליך שבו רוב האנשים לא מצליחים להתמיד בבניית התקציב, לערוך רישום שוטף של כל ההכנסות וההוצאות ולבצע מעקב ובקרה על הביצוע על כל התהליך שהם ביצעו.

זוכרים את החלק הראשון שבו קבענו את המטרה האמיתית שלנו. זה הזמן לתלות אותה במקום בולט רק כדי שהיא תזכיר לנו מדי פעם למה אנחנו עושים את מה שאנחנו עושים.

 

אתם כאן כי בחרתם להבין שאין פתרונות קסם ושאתם היחידים שיכולים לבצע את השינוי במצבכם הכלכלי בעזרת ההדרכה הנכונה שתקבלו כאן

 

תגובות